Kosova 1:0 Gjibraltari, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kosova 1:0 Gjibraltari, këto janë notat e lojtarëve

21:52 | 10 Tetor 2019

Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin me rezultat minimal.

Kombëtarja e Kosovës iu është rikthyer fitoreve, duke e mposhtur 1:0 Gjibraltarin në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me lojtarët që kanë pasur më pak minuta në ndeshjet e fundit, duke pushuar lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Vedat Muriqi.

Golin e fitores për Kosovën në këtë miqësore e shënoi Florent Hasani, që erdhi nga bankina.

Ja notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë miqësore:

Ujkani 6

Xhemajli, 6

Dresheviq 6

Hadërgjonaj 7

Kololli 6

Rashkaj 7

Valon Berisha 5.5

Bernard Berisha 5.5

Florent Muslija 6

Edon Zhegrova 6

Atdhe Nuhiu 5.5

Florent Hasani 7.5

Leart Paqarada 7

Idriz Voca 6.5

Lirim Kastrati 6

Elbasan Rashani 6.5

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!