Kosovës do t’i bashkohet kapiteni i skuadrës së madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kosovës do t’i bashkohet kapiteni i skuadrës së madhe

18:02 | 12 Shtator 2019

Pritet që Kosovës t’i bashkohet një lojtar i ri.

Kombëtarja e Kosovës pritet të angazhojë një tjetër lojtarë. Për dallim nga ardhjet tjera, ardhja më e re pritet të jetë më e veçantë.

Ai është Nexhip Uysal, kapiteni i Beshiktashit, që ka prejardhje nga Kosova, mëson ekskluzivisht Gazeta Olle nga burime pranë Federatës së Futbollit të Kosovës.

Menaxherët e lojtarit kanë nisur të interesohen për procedurat e pajisjses me pasaportë të Kosovës.

Tri vjet më parë, Uysal kërkohej me ngulm nga ish-përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, sipas të cilit fillimisht Uysal kishte pranuar të luante për Kosovën, por më pas nuk dihen arsyet e mos ardhjes.

Nexhipi është 28-vjeçar. Është kapiten i Beshiktashit, por që këtë sezon nuk nuk e ka nisur mirë kampionatin, pasi trajneri është duke e lënë më shumë në bankinë.

Ai ka edhe një ndeshje me Kombëtaren A të Turqisë, të luajtur në vitin 2010.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!