Kroacia mposht Hungarinë me rezultat përmbysës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kroacia mposht Hungarinë me rezultat përmbysës

22:55 | 10 Tetor 2019

Po zhvillohen ndheshjet në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Kombëtarja e Kroacisë ka shënuar fitore të thellë por edhe shumë të rëndësishme në kualifikimet për Euro 2020.

Finalistët e Kupës së Botës kanë mposhtur 3:0 Hungarinë në shtëpi.

Puna e fituesit në këtë përballje u përcaktua që në pjesën e parë.

Luka Modric në minutën e 5’, kaloi në epërsi 1:0 Kroacinë.

Në minutën e 24’, Bruno Petkovic dyfishoi epërsinë në 2:0.

Ishte pikërisht Bruno Petkovic që vendosi rezultatin përfundimtar, duke shënuar në fund të pjesës së parë për 3:0.

Me këtë fitore, Kroacia numëron 13 pikë dhe renditet në vendin e parë në grupin E.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!