Ky është formacioni më i mirë i vitit në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është formacioni më i mirë i vitit në Serie A

00:04 | 03 Dhjetor 2019

Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Serie A.

Serie A ka mësuar formacionin më të mirë të vitit.

Në ‘Gran gala del Calcio’ janë zgjedhur 11 lojtarët më të mirë të kampionatit elitar italian të futbollit, shkruan lajmi.net.

Samir Handanovic është vendosur në portë, kurse mbrojtja përbëhet nga Joao Cancelo, Chiellini, Koulibaly e Kolarov.

Repartin e mesfushës e përbëjnë Nicolo Barella, Miralem Pjanic dhe Ilicic, kurse në fazën e sulmit janë përzgjedhur Cristiano Ronaldo, Zapata e Quagliarella.

11-a më e mirë: Handanovic; Cancelo, Chiellini, Koulibaly Kolarov; Barella, Pjanic, Ilicic; Quagliarella, Zapata, CR7.

Komento: