Ky është formacioni që do ta përdorë Pioli te Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
-1 °C

Ky është formacioni që do ta përdorë Pioli te Milan

17:00 | 09 Tetor 2019

Gjithçka duket se është në vend: pas 24 orësh që u përfol në media, Stefano Pioli e mori përgjegjësinë e AC Milan.

Mbretërimi i Marco Giampaolo si kryetar trajner i kuqezinjve ka përfunduar, me ish-shefin e Sampdoria që do të shkarkohet pas vetëm shtatë ndeshjeve në krye, përcjell ORAinfo.

Pioli është vendosur të nënshkruajë kontratën e tij sot. Përkundër gjithë kësaj, duhet të shikojmë drejt së ardhmes, dhe mënyra më e mirë për ta bërë atë është të provojmë dhe të parashikojmë se si do të rreshtohet Milani nën urdhrat 53-vjeçarit.

Gjëja e parë që duhet të theksohet është se Pioli preferon të luajë një sistem 4-3-3, ashtu siç bënë trajnerët e mëparshëm të Milanit Vincenzo Montella dhe Gennaro Gattuso./ORAinfo/

Komento: