Ky është ylli që po e “çmend” Barcelonën dhe Liverpoolin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky është ylli që po e “çmend” Barcelonën dhe Liverpoolin

21:02 | 13 Shtator 2019

Mesfushori spanjoll Fabian Ruiz është shfaqur me të vërtetë gjatë vitit të kaluar si një talent i vërtetë.

Spanjolli i ri iu bashkua Napolit nga Real Betis verën e kaluar dhe ishte një nga yjet surprizë të ekipit napolitanduke shkëlqyer shumë me një varg interpretimesh fantastike,përcjell ORAinfo.

Prandaj nuk është për t’u habitur që Spanjolli ka tërhequr interes nga disa klube të larta.

Raportet nga Spanja kanë sugjeruar që gjigantët e La Ligës Barcelona janë të prirur për nënshkrimin e mesfushorit, por tani tabloid anglez Daily Mail po raportojnë se Liverpool është bashkuar në garë dhe Jurgen Klopp ka interesuar për yllin e Napolit./ORAinfo/

Komento: