Ky lojtar i Milanit e bëri nervoz mbrëmë Capellon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ky lojtar i Milanit e bëri nervoz mbrëmë Capellon

20:54 | 04 Nëntor 2019

Ish trajneri i Milanit, Fabio Capello ka kritikuar klubin e tij të vjetër për mungesën e ‘personalitetit’, duke synuar në mënyrë të veçantë dy lojtarë.

Kuqezinjtë humbën në shtëpi në kampionat nga Lazio për herë të parë pas 30 vjetëve të dielën në mbrëmje, me Joaquin Correa që shënoi golin e fitorës.

Humbja është e gjashta e Milanit në 11 ndeshje këtë sezon, që është fillimi i tyre më i keq në një fushatë që nga sezoni 1941-42.

Presioni po rritet tek trajneri Stefano Pioli për të filluar të japë rezultatet tashmë.

Capello foli për Radio Anch’io Sport për Milanin, në thelb duke pranuar se ata janë në një krizë të llojeve.

“Milano ka probleme. Lojtarët nuk janë të nivelit të Milanit, ju mund të thoni. Ata po luajnë me frikë”, tha ai.

Ai pastaj kritikoi Lucas Paqueta dhe Rafael Leao për mos përmbushjen e pritjeve, dhe gjithashtu synoi një gërmim në Alessio Romagnoli për të mos qenë material kapiten.

“Ata nuk kanë asnjë personalitet dhe nuk performojnë sipas vlerës së tyre të caktuar”.

“Paqueta ka cilësi, por ai nuk e tregon atë. Leao më bëri nervoz ndaj Lazios. Ai duhet të vazhdojë të luajë kur Milani nuk do të ketë në posedim”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

“Dje ai luajti vetëm kur e kishte topin te këmbët e tij. Përsëris, mendoj se problemet që Milano po përballen janë në kokat e tyre”.

“Kur nuk keni shumë cilësi dhe koka juaj nuk po funksionon. Situata në klub mund të ketë ndikim”.

“Unë nuk shoh një drejtues, një kapiten, jo vetëm dikë që vesh shiritin, por një lojtar i cili gjithashtu mund të ndihmojë në zgjërimin e ideve të trajnerit dhe krijimin e një kolektivi”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: