Lajçak flet pas takimit me Kurtin, tregon cila është kërkesa e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajçak flet pas takimit me Kurtin, tregon cila është kërkesa e tij

19:52 | 25 Nëntor 2021

Lajçak: Çështja kryesore s’është takimi Kurti – Vuçiq, por rezultati i tij.

Emisari Special i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Lajçak pas takimit tha se është duke vazhduar përgatitja e takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit por se dëshiron rezultat nga ky takim.

“Këtë javë unë kam takuar dy herë kryeministrin Kurti dhe kam biseduar me presidentin Vuçiq. Arsyeja nuk është veç takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit, ne jemi duke punuar në këtë drejtim por arsyeja është rezultati i këtij takimi. Ne duam të kemi rezultate pozitive”.

Komento: