Lajm “bombë”, Guardiola trajner në Seria A! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, Guardiola trajner në Seria A!

22:29 | 08 Nëntor 2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola po debaton se ku të punojë tjetër pasi skadon kontrata e tij me kampionët e Premier League, me një ide tashmë në mendje.

Raporti detajon se si Guardiola, kontrata e të cilit skadon me klubin me bazë në Manchester në vitin 2020, po konsideron një të ardhme në Itali, në Seria A,përcjell ORAinfo.

Trajneri 48-vjeçar spanjoll kaloi tre vjet në Itali në kthesën e mijëvjeçarit dhe do të konsideronte një kthim.

Guardiola ka trajnuar Barcelona, Bayern Munich dhe Manchester City deri më tani në karrierën e tij stërvitore, duke fituar tituj të ligës dhe kupa vendase me të tre klubet. Prandaj, nëse dëshiron të vazhdojë turneun e tij në pesë ligat më të mira të Evropës, Italia ose Franca duket se do të jenë hapat e ardhshëm./ORAinfo/

Komento: