Lajm “bombë”, ky është trajneri i ri i Arsenalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, ky është trajneri i ri i Arsenalit

20:43 | 03 Dhjetor 2019

Zyrtarët e Arsenalit kanë raportuar se ish-mesfushori, Mikel Arteta është kandidati numër një për t’u bërë menaxheri i ardhshëm i klubit.

Klubi i Londrës së Veriut ka filluar kërkimin e tij për një trajner të ri pas vendimit të klubit për të shkarkuar Unai Emery të Premten e kaluar,përcjell ORAinfo.

Arteta, aktualisht duke punuar si asistent i Pep Guardiola në Manchester City, është përmendur si objektiv përkrah Brendan Rodgers, Carlo Ancelotti dhe Massimiliano Allegri.

Sipas The Mirror, hierarkia e Arsenalit ka vendosur që Arteta, e cila kaloi pesë vjet në Emirates, do të shërbente si opsioni më i mirë./ORAinfo/

Komento: