Lajm i keq për Milanin, ja sa gjatë do të jetë jashtë fushës Tomori – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i keq për Milanin, ja sa gjatë do të jetë jashtë fushës Tomori

21:35 | 14 Janar 2022

Fikayo Tomori, pësoi një dëmtim në përplasjen e AC Milan kundër Genoas mbrëmë dhe u detyrua të largohej nga fusha. Lajm i keq për kuqezinjtë, të cilët do të qëndrojnë pa mbrojtësin për rreth një muaj.

Këtë e ka bërë të ditur klubi në faqen e tyre zyrtare mbrëmjen e sotme. Tomori iu nënshtrua një operacioni në vrimën e çelësit gjatë ditës së sotme dhe kontrollet fillestare sugjerojnë se duhet të duhet rreth një muaj që anglezi të kthehet,përcjell ORAinfo.

“AC Milan mund të konfirmojë se Fikayo Tomori iu nënshtrua një operacioni në gjurin e tij të majtë për të riparuar dëmtimin e meniskut medial që ndodhi dje.

Operacioni, i kryer në klinikën La Madonnina, ishte një sukses. Ai u krye nga Dr Roberto Pozzoni me ndihmën e ekipit CTS (Qendra e Traumatologjisë Sportive) në Galeazzi në prani të menaxherit shëndetësor të klubit, Stefano Mazzoni.

Fikayo është mirë dhe do të nisë menjëherë rehabilitimin. Koha e rikuperimit vlerësohet të jetë tridhjetë ditë”, thuhet në deklaratë./ORAinfo/

Komento: