Lajm i mirë për Juven, para ndeshjes me Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm i mirë për Juven, para ndeshjes me Milanin

10:51 | 09 Nëntor 2019

Lajm i mirë për Juven.

Te Juventusi janë të i sigurt që Cristiano Ronaldo dhe Matthijs de Ligt do të jenë të gatshëm për të luajtur me Milanin të dielën.

Ronaldo u zëvendësua në 10 minutat e fundit në fitoren 2-1 të Juves ndaj Lokomotiva Moskës, ku trajner Maurizio Sarri, tha se ishte për ta parandaluar ndonjë dëmtim.

De Ligt, ndërkohë, e kishte humbur udhëtimin në Rusi pas një lëndimi të lehtë në këmbë, që e mori në Derby della Mole ndaj Torinos në fundjavën e kaluar.

Gazetar i Goal.com, Romeo Agresti, shkruan se dyshja e kanë stërvitur veçmas nga skuadra të premten, por që ka optimizëm se do të jenë të gatshëm të përballen me Milanin.

Portugezi ka më shumë gjasa të luajë si statues më shumë se sa mbrojtësi, i cili mund të jetë vetëm si zëvendësues.

Komento: