Lamtumirë! Bale po largohet nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë! Bale po largohet nga Real Madrid

20:12 | 15 Dhjetor 2019

Real Madrid ,raportohet se është i shqetësuar se Brexit mund të ketë një ndikim në të ardhmen e Gareth Bale në klub.

Partia Konservatore fitoi një shumicë të madhe në zgjedhjet e fundit në Mbretërinë e Bashkuar, do të thotë se ata tani janë të qartë për të përshkuar planet e tyre të Brexit dhe të lënë Bashkimin Evropian.

Sidoqoftë, Madridit i lejohet vetëm të regjistrojë tre lojtarë jo-BE në skuadrën e tyre, me ato që merren aktualisht nga Eder Militao, Vinicius Junior dhe Rodrygo,përcjell ORAinfo.

Të tre vetëm relativisht janë bashkuar kohët e fundit në klub dhe pritet të jenë një pjesë e madhe e së ardhmes së Madridit, duke e lënë pozitën e Bale në dyshim duke pasur parasysh se ai do të ishte i papërshtatshëm për të luajtur në La Liga nëse nuk regjistrohet.

E ardhmja e Uellsit Bernabeu tashmë është vënë në dyshim të madh pas një numri të madh mungesash këtë sezon, përveç akuzave që ai ka dhënë përparësi për të luajtur për Uellsin për të luajtur për Madrid./ORAinfo/

Komento: