Lamtumirë Milan, po largohet mesfushori startues – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, po largohet mesfushori startues

12:08 | 19 Nëntor 2019

Milani është i gatshëm të lejojë mesfushorin Franck Kessie të largohet në janar me dy klube që janë në pozitë pole.

Nuk kanë kaluar disa javë për Kessie, e cila e gjeti veten të zhvendosur në formacionin startues nga Rade Krunic para se të lihej jashtë skuadrës së bashku për ndeshjen jashtë në Juventus për nivele të dobëta të stërvitjes.

Calciomercato kohët e fundit pohoi se katër skuadra të Premier League janë duke monitoruar situatën e tij, përkatësisht Arsenal, Spurs, West Ham dhe Wolves, përcjell ORAinfo.

Sipas MilanNews – e cila citon Tuttosport – koha e 22-vjeçarit në Milano ka shumë të ngjarë dhe në janar ai do të largohet nga klubi.

Raporti shton se drejtori sportiv i Napoli, Cristiano Giuntoli gjithmonë ka ëndërruar të nënshkruajë ish-burrin e Atalanta, por në këtë moment Monaco dhe Wolverhampton duket se janë në epërsi.

Calciomercato kohët e fundit pohoi se për shkak të çështjeve që lidhen me bilancin, Milano ka vendosur çmimin e tyre të parë duke kërkuar në 25 milionë euro për Kessie. /ORAinfo/

Komento: