Lamtumirë Milan, super lojtari po transferohet te klubi turk – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lamtumirë Milan, super lojtari po transferohet te klubi turk

12:19 | 19 Dhjetor 2019

Fenerbahce pritet të bëjë një ofertë zyrtare për mbrojtësin e Milanit, Ricardo Rodriguez, në ditët e ardhshme.

Lojtari ka ambicie të fillojë për vendin e tij në Kampionatin Evropian në vitin e ardhshëm, pasi që ka humbur vendin e tij në Milano në formacionin startues, duke çuar në sugjerime se ai mund të kërkojë klub të ri në janar.

Sipas Calciomercato, ish-trajneri Gennaro Gattuso është i interesuar ta sjellë atë te Napoli, ndërsa klube të ndryshme të Bundesligës si Schalke 04 po konsiderojnë gjithashtu një veprim, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, në orët e fundit është pala turke Fenerbahce që kanë përshpejtuar ndjekjen e tyre për 27-vjeçarin, dhe priza pretendon se interesi i tyre është “shumë konkret”.

Agjenti i ish-lojtarit të Wolfsburgut kishte kontakte të drejtpërdrejta me udhëheqjen e Fenerbahce 12 ditë më parë.

Një ofertë zyrtare pritet në ditët në vijim pas bisedimeve pozitive, megjithatë lojtari nga ana e tij është duke u përqëndruar në ndeshjen e së dielës kundër Atalanta gjatë së cilës ai do të jetë përsëri fillestar për herë të parë në gati tre muaj për shkak të pezullimit të Hernandez.

Nëse Milani do ta lejonte atë të largohej muajin tjetër, ata do të duhet të mbledhin të paktën 6-7 milionë euro për të shmangur një humbje kapitali në bilanc. /ORAinfo/

Komento: