Leonardo “dridh” Juventusin, po ia merr yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo “dridh” Juventusin, po ia merr yllin e madh

18:58 | 03 Dhjetor 2019

Paris Saint Germain nuk ka hequr dorë nga interesi i tyre futbollistit të Juventus, Mattia De Sciglio.

Drejtori Sportiv i PSG-së, Leonardo është shumë i interesuar të nënshkruajë italianin 27-vjeçar, pasi ai e njeh atë nga koha e çiftit së bashku në AC Milan,përcjell ORAinfo.

I kontraktuar deri në vitin 2022, De Sciglio ka luftuar për të luajtur për klubin me bazë në Torino deri më tani këtë sezon për shkak të një dëmtimi të muskujve që pësoi me Bianconeri në ndeshjen e tyre të dytë në sezonin e ligë kundër Napolit.

Paris Saint Germain, i cili do të lejojë që Layvin Kurzawa të largohet nga klubi në janar beson se De Sciglio do të ishte një përshtatje e mirë në klubin parizian, për shkak të përvojës së tij me të kuqezinjtë dhe Bianconeri./ORAinfo/

Komento: