Man City – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Man City – Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

12:57 | 15 Janar 2022

Formacionet zyrtare: Man City – Chelsea

Man City dhe Chelsea do të zhvillojnë duelin derbi të xhiros së 22-të.

Man City janë në një formë superiore duke fituar secilën nga 11 ndeshjet e fundit në ligë, duke i prirë bindshëm tabelës me 53 pikë të mbledhura, ndërkohë Chelsea vijnë pas dy barazimeve radhazi dhe pozicionohen në vendin e dytë në tabelë me 43 pikë të mbledhura.

Ky është takimi i 50-të i dy skuadrave në Premier League. Manchester City arriti vetëm tre fitore në 25 përballjet e para, por që atëherë ka fituar 12 nga 24.

Dy skuadrat tani kanë publikuar formacionet zyrtare.

Man City XI: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Cancelo, Rodri, De Bruyne, Silva, Grealish, Sterling, Foden.

Chelsea XI:

Ndeshja fillon nga 13:30 në Etihad Stadium.

Komento: