Marash Kumbulla shënon gol për Romën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Marash Kumbulla shënon gol për Romën

22:38 | 20 Janar 2022

Mbrojtësi shqiptar i Romës, Marash Kumbulla, ka arritur të shënojë gol në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Lecces.

Pjesa e parë është mbyllur 1-1, ku fillimisht ishin mysafirët që shënuan të parët me Arturo Calabresin.

Roma barazoi shifrat në 1-1 me golin e mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla.

Mbrojtësi kërceu më së larti në zonë dhe me një goditje me kokë shënoi.

Kumbulla ka filluar të fitojë vendin në formacion me Jose Mourinhon.

Komento: