Milan befason, po e rikthen dështkaun

23:07 | 17 Dhjetor 2018

Milani kthen vëmendjen kah ish futbollisti i tyre Alexandro Pato, ku edhe po e mendojnë huazimin e tij në janar.

Milani thuhet se ka kthyer vëmendjen te një rikthim i mundshëm i sulmuesit brazilian të Tianjin Quanjian, Alexandre Pato.

Rossonerët janë në kërkim të një sulmuesi të ri, por me përvojë për ta transferuar në afatin kalimtar të janarit.

I pari në listë ishte Zlatan Ibrahimovic, i cili vendosi dhe konfirmoi qëndrimin e tij te LA Galaxy në Mayor League Soccer.

I dyti në listën e drejtuesve të Milanit ishte italiani Fabio Quagliarella, por edhe ky ka vendosur të rinovojë kontratën me Sampdorian.

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, sulmuesi brazilian Pato tani është në radhë për tu transferuar nga drejtuesit e Rossonerëve.

Gazeta shpjegon se braziliani është gati për një magji të dytë me Milanin, por ka një problem që po ndal transferimin.

Pato duhet të ulë pagën e tij prej nëntë milionë eurove dhe ta bindë klubin e tij për ta lënë atë të lërë në huazim.
29-vjeçari shënoi 63 gola dhe fitoi një Scudetto në gjashtë sezone me Rossonerët dhe është njëri nga të preferuarit e tifozëve të Milanit.

Komento: