Milan “çmendet”, po e transferon talentin 16 vjeçar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan “çmendet”, po e transferon talentin 16 vjeçar

17:34 | 14 Shtator 2019

AC Milan ka dërguar skautë në Francë për të vëzhguar adoleshentin e Rennes, Eduardo Camavinga në aksion kundër Brest të Shtunën.

16-vjeçari ka bërë një ndikim të madh që kur hyri në skuadrën e parë në Rennes dhe bëri përshtypje kundër Paris Saint-Germain këtë sezon, përcjell ORAinfo.

Milani janë lidhur me të kohët e fundit dhe raportet në Itali thonë se ai ka shansin t’i tërheqë ata më tej kur luajnë në përplasjen e fundjavës në Ligue 1./ORAinfo/

Komento: