Milan dorëzohet për yllin e skuadrë, i vendos çmimin e shitjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dorëzohet për yllin e skuadrë, i vendos çmimin e shitjes

15:20 | 22 Korrik 2021

Milani i vendos çmimin Leaos.

Gjiganti italian i ka caktuar çmimin e shitjes Rafael Leaos.

Sipas mediave italiane, Milan i ka vendosur çmimin e shitjes Leaos për skuadrat që kanë shprehur interesim për të, transmeton lajmi net.

Raportohet se ‘Rossonerët’ po kërkojnë të paktën 25 milionë euro për ta lënë të lirë të largohet futbollistin e tyre.

Sulmuesi ka rënë në radarin e klubit angzles Wolverhampton të cilët po konsiderojnë një ofertë për ta sjellë atë në Premier League, megjithatë tani klubi italian ia kanë bërë të ditur shumën që po kërkojnë për të.

22-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 40 paraqitje me fanellën e Milanit në të gjitha garat, duke realizuar shtatë gola dhe gjashtë asistime.

Komento: