Milan e ka seriozisht transferimin e lojtarit të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan e ka seriozisht transferimin e lojtarit të Juventusit

13:58 | 18 Dhjetor 2019

Milan po e ndjek mbrojtësin e Juventusit, Merih Demiral ka pësuar një goditje të madhe duke i bërë ata të zhvendosin caqet.

Kohët e fundit është zbuluar se kuqezinjtë janë në treg për një qendër mbrotjës pas lëndimit të Leo Duarte.

Edicioni i së Mërkurës i mëngjesit i La Gazzetta dello Sport konfirmon se lojtari i Juventusit, Merih Demiral është objektivi kryesor për Milanin, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, aktualisht ai vlerësohet aktualisht i padenjë nga drejtimi i Bianconeri, dhe Milani si rezultat janë detyruar të zhvendosin vëmendjen e tyre te Jean-Clair Todibo të Barcelona.

Demiral gjithashtu është lidhur me një transferim te Manchester United së bashku me Spurs dhe Arsenalin, ndërsa i njëjti gazetë sugjeroi gjithashtu se fluturuesit e lartë të Premier League Leicester City janë duke përgatitur një ofertë prej 30 milionë euro për të tunduar Juventusin për të shitur lojtarin. /ORAinfo/

Komento: