Milan hap ‘kuletën’, do të nënshkruajë me dy sulmues – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan hap ‘kuletën’, do të nënshkruajë me dy sulmues

12:09 | 31 Maj 2020

Milan do të kërkojë të nënshkruajë me dy sulmues këtë verë dhe aktualisht po punon për blerjen e Ante Rebic.

Sipas MilanNews, dëmtimi i pësuar nga Zlatan Ibrahimoviç ekspozon një mungesë kritike të thellësisë në pozicionin e qendërsulmuesit për kuqezinjtë.

Shpresa është se sezoni i ardhshëm do të ketë një skuadër më të plotë, një të re, por me alternativat e duhura në secilin rol.

Një kërcim në cilësi pritet nga Leao, ndërsa Ante Rebic do të duhet të zërë vendin ku e la, përcjell ORAinfo.

Kroati me siguri do të qëndrojë në Milano vitin e ardhshëm, shton raporti, ndërsa njeriu i djathtë i drejtorit të klubit Ivan Gazidis, Hendrik Almstadt tashmë ka filluar diskutimet me presidentin e Eintracht Frankfurt Peter Peter Fischer – një njeri me të cilin janë miq të afërt – rreth nënshkrimit të Rebic përgjithmonë.

Milani do të blejë dy sulmues gjatë verës nëse largohet Ibrahimoviç, i cili duket se ka gjasa për momentin.

Luka Jovic mbetet zgjedhja e parë dhe mund të lërë në një marrëveshje kredie dy-vjeçare me një mundësi prej 30 milionë euro për të blerë.

Milani do të ishte një destinacion i mirëpritur për Jovicin, i cili mund të shtyjë për një fillim tjetër të ri. /ORAinfo/

Komento: