Milan i ka punët keq, Hernandez në rrezik! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i ka punët keq, Hernandez në rrezik!

00:00 | 04 Dhjetor 2019

Pas kartonit të verdhë kundër Parma, të cilën ai e fitoi për festimin e golit fitues duke hequr fanellën e tij, Theo Hernandez tani është në rrezik nga një pezullim një-lojë.

Mbrojtësi i majtë francez shënoi golin vendimtar në fitoren 1-0 të Milanit kundër Gialloblu, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në minutat të e fundit të lojës. Gjatë festimit, pikërisht nga tifozët kuqezinj, ai hoqi fanellën e tij,përcjell ORAinfo.

Si rezultat i kësaj, atij iu dha një karton i verdhë nga gjyqtari, duke marrë shënimet e tij deri në katër paralajmërime për sezon. Nëse ai merr një të pestën, atëherë ai do të pezullohet për një ndeshje, siç zbuloi gjyqtari sportiv në raportin zyrtar sot .

Kuqezinjtë do të takohen me Bologna, Sassuolo dhe Atalanta në tre ndeshjet e ardhshme. /ORAinfo/

Komento: