Milan ia sheh “hajrin” këtyre dy nënshkrimeve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ia sheh “hajrin” këtyre dy nënshkrimeve

23:00 | 14 Dhjetor 2019

Pas një fillimi të ngadaltë të sezonit, Ismael Bennacer ka filluar të tregojë se sa i rëndësishëm mund të jetë ai për AC Milan, duke luajtur në rolin e vështirë të mbajtjes së mesfushës.

Në fakt, Algjeriani ka fituar vendin e tij në formacionin e parë duke ia zënë vendin, Lucas Biglia,përcjell ORAinfo.


 
Në fillim të sezonit, disa lojtarë të Milanit dukeshin të humbur. Në pasqyrim, ka të ngjarë të ishte për shkak të menaxhimit të Marco Giampaolo. Që kur arriti Stefano Pioli, nga ana tjetër, shfaqjet individuale janë përmirësuar mjaft.
 
Bennacer është padyshim një nga lojtarët që është rritur, ashtu si Theo Hernandez. Të dy mbërritën në klub gjatë verës dhe tashmë janë bërë shtylla të rëndësishme të lojës së kuqezinjve, duke dëshmuar se Boban dhe Maldini kishin të drejtë t’i nënshkruan ata./ORAinfo/


 

Komento: