Milan-Juventus, rossonerët befasojnë me zgjedhjen e formacionit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan-Juventus, rossonerët befasojnë me zgjedhjen e formacionit

15:31 | 22 Janar 2022

Nesër në mbrëmje, AC Milan do të përballet me Juventusin në atë që do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat.

Stefano Pioli ka disa rikthime të rëndësishme në të cilat duhet të mbështetet dhe kështu ai duhet të jetë në gjendje të luajë një formacion të fortë, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, menaxheri pritet të luajë që në fillim me Davide Kalabrinë dhe Rade Kruniçin. I pari doli nga pankina kundër Spezias dhe do të zëvendësojë Alessandro Flornzin në rolin e mbrojtësit të djathtë.

Sa i përket Kruniçit, ai do të startojë përkrah Sandro Tonalit në tandemin e mesfushës. Fillimisht besohej se Ismael Bennacer do të fillonte (ai u kthye në Itali të premten), por ndoshta nuk ka pasur kohë të mjaftueshme për t’u përgatitur taktikisht. XI- e parë u raportua nga Sky Italia (përmes Francesco Nasato).

Do të jetë një lojë shumë interesante dhe e rëndësishme, siç u përmend tashmë, dhe një gjë për t’u mbajtur në sy është pozicionimi i Krunic, nëse ai fillon. Kur luan në tandem, ai shpesh ka pasur një pozicion më të avancuar.

Formacioni I mundshëm Milan XI (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Kalulu, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Kruniç; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimovic. /ORAinfo/

Komento: