Milan largon në janar mesfushorin që ishte pjesë e rëndësishme e klubit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan largon në janar mesfushorin që ishte pjesë e rëndësishme e klubit

12:23 | 09 Nëntor 2019

Mesfushori i Milanit, Giacomo Bonaventura raportohet se po shkon drejt largimit nga klubi në fund të sezonit.

30-vjeçari ka luajtur vetëm 113 minuta në katër paraqitje deri më tani këtë sezon, pasi ishte shëruar nga një dëmtim serioz në gju sezonin e kaluar i cili kërkonte operacion.

Bonaventura ka qenë një pjesë e rëndësishme e kuqezinjve që nga ardhja e tij nga Atalanta, duke grumbulluar 31 gola dhe 16 asistime në 156 paraqitje në të gjitha garat.

Sidoqoftë, tani duket se pronarët e klubit Elliott Management po shkojnë në një drejtim më rinor, dhe Calciomercato pretendojnë se ky mund të jetë një lajm i keq për Jack, përcjell ORAinfo.

Raporti pretendon se nuk ka planifikuar bisedime për rinovimin e kontratës së tij, e cila skadon më 30 qershor 2020, dhe se është një “situatë që nuk është adresuar”.

Si rezultat, Bonaventura mund të thoshte lamtumirë me Milanin në fund të sezonit, përkundër faktit se Stefano Piolit ‘i pëlqen shumë mesfushorit’.

Bonaventura do të luftojë gjatë tre muajve të ardhshëm për të provuar dhe të fitojë një marrëveshje të re për të qëndruar me Diavolo, dhe periudha nga tani deri në fund të janarit është thelbësor për të ardhmen e tij, përfundon raporti. /ORAinfo/

Komento: