Milan me ndryshime të mëdha, ja çfarë formacioni do të përdorë Pioli kundër Lecces – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan me ndryshime të mëdha, ja çfarë formacioni do të përdorë Pioli kundër Lecces

22:56 | 18 Tetor 2019

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli është vendosur t’i japë Ante Rebic startin e tij të parë për klubin kundër Lecce të Dielën.

Kuqezinjtë do të luajnë në San Siro për herë të parë nën urdhrat e Pioli, i cili erdhi në javën e kaluar për të zëvendësuar Marco Giampaolo pasi ai u shkarkua 111 ditë në mbretërimin e tij,përcjell ORAinfo.

Shumica e spekulimeve në krijimin e lojës kanë qenë se cili formacion do të përdorë ish-bosi i Lazio dhe Inter.

Sky Italia raportoi më herët gjatë javës se Pioli po planifikon të përdorë një 4-3-3.

Sipas të fundit nga Sky – siç citohet nga MilanNews.it – Krzysztof Piatek dhe Ante Rebic duken të vendosur në fazën e sulmit së bashku me Suso.

Sulmuesi polak favorizohet ndaj Leao-s pavarësisht se shënoi vetëm një herë nga loja e hapur në 13 ndeshjet e tij të fundit për Milanin.

Raporti shton se Leao është gjykuar si një qendërmbrojtës dhe jo si lojtar i krahut, që do të thotë se Rebic do të fillojë nga e majta mbi Hakan Calhanoglu, i cili vlerësohet si garuesi i tij./ORAinfo/

Komento: