Milan me një super transfero nga Barcelona, këto janë detajet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan me një super transfero nga Barcelona, këto janë detajet

08:59 | 18 Dhjetor 2019

Milan në bisedime me yllin e Barcelonës.

Milano është në bisedime për të nënshkruar me Jean-Clair nga Barcelona, të cilët duan 25 milionë euro dhe një klauzolë për ta blerë përsëri mbrojtësin.

Uebfaqja e Gianluca Di Marzio raporton se negociatat janë duke vazhduar midis Milanit dhe Barcës për Todibo.

Gazetari i Sky Sport Italia vazhdon të shpjegojë se qendra e bisedimeve është një marrëveshje huazimi me detyrimin për ta blerë, përcjell lajmi.

Sidoqoftë, paralajmërohet se katalanasit do të donin të mbanin një mundësi blerjeje për 19-vjeçarin.

Pavarësisht kësaj, transferimi do t’iu përshtatet të dyja klubeve pasi kuqezinjtë kanë humbur Leo Duarte në një dëmtim afatgjatë dhe Mattia Caldara që është akoma duke u rikuperuar.

Todibo, ndërkohë, nuk po luan edhe aq shumë dhe mund të fitojë një përvojë interesante në Itali.

Komento: