Milan me një transfer ‘bombë’ nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan me një transfer ‘bombë’ nga Real Madrid

11:53 | 23 Tetor 2019

Milani mund të kthehet në idenë e nënshkrimit të mesfushorit të Real Madridit, Brahim Diaz në afatin kalimtar të janarit.

Gazetari spanjoll Arancha Rodriguez, raportoi në gusht se Milani ishte i interesuar për një veprim për Brahim Diaz.

20-vjeçari ka luajtur vetëm nëntë herë në LaLiga sezonin e kaluar, duke shënuar një gol, dhe ka luajtur vetëm tetë minuta veprim konkurrues në 2019-20 deri më tani.

Sipas Calciomercato, Diaz është bërë ‘një mundësi e re e mundshme e tregut për Stefano Pioli dhe Milanin’, përcjell ORAinfo.

Ata citojnë një raport të gazetës spanjolle AS i cili siç duket shprehet se Real Madrid e ka futur Diaz në treg vetëm një vit pasi ai u bashkua nga Manchester City në një marrëveshje prej 25 milionë eurove.

Diaz nuk është qartë në planet e Zinedine Zidane dhe kryesia e klubit ka “urdhëruar shoqërimin e lojtarit të gjejë akomodim të ri”.

Raporti përfundon duke shtuar se Milani mund të mbështetet në “marrëdhëniet e tyre të shkëlqyera me udhëheqjen e Madridit”, siç shihet në marrëveshjen që solli Theo Hernandez në San Siro në një marrëveshje 20 milionë euro këtë verë. /ORAinfo/

Komento: