Milan merr lajmin e madh për Hernandez, ja kur do të debutojë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e madh për Hernandez, ja kur do të debutojë

12:49 | 04 Shtator 2019

Në miqësoren e parë të verës, ai ishte lojtari më i mirë në fushë.

Sidoqoftë, atëherë një dëmtim i këmbës e detyroi atë të ishte jashtë fushës për disa javë, duke rezultuar në atë që të humbi dy ndeshjet e para të ligës.

Sipas edicionit të sotëm të Gazzetta Dello Sport, gjendja e plotë e francezit është shumë më e mirë.

Në fakt, kuqezinjtë e konsiderojnë atë të rikuperuar dhe fundjavën e ardhshme, ai mund të bëjë debutimin e tij kundër Hellas Verona, përcjell ORAinfo.

Gazeta italiane gjithashtu pretendon se mund të duhet ca kohë para se të fillojë të luajë nga fillimi, megjithëse duke marrë parasysh shfaqjet e tij para sezonit, nuk duhet të kalojë shumë kohë para se Giampaolo të jetë plotësisht i bindur se ai është i përsosur për sistemin.

Këtë fundjavë, nuk do të ketë asnjë veprim në Serie A pasi lojtarët janë në detyrë em kombëtarët e tyre.

Ata që nuk janë thirrur në kombëtaren e tyre përkatëse pritet të vazhdojnë stërvitjet në Milano si zakonisht. /ORAinfo/

Komento: