Milan merr lajmin e madh, po i kthehet super lojtari muajin tjetër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr lajmin e madh, po i kthehet super lojtari muajin tjetër

14:49 | 11 Shtator 2019

Caldara ka mbetur i dëmtuar që nga 24 prilli, kur në Coppa Italia kundër Lazio kur ai përsoi një dëmtim në ligamentin kryqëzues të gjurit të majtë.

Një numër i madh i mediave madje pretendoi se dëmtimi i Caldara është arsyeja që ofertat e huasë për mbrojtësin e qendrës adoleshente Matteo Gabbia u refuzuan nga Milano këtë verë, pasi ai ishte i nevojshëm për tu mbuluar në rast të një krize të mëtejshme të dëmtimeve.

Caldara ka qenë në rrugën e rikuperimit dhe pas gati gjysmë viti jashtë, drita në fund të tunelit po afrohet shpejt.

Calciomercato kohët e fundit raportoi se ish mbrotjësi i Juventus do të kthehet në veprim në tetor sa më shpejt që stafi mjekësor të vazhdojë të marrë një qasje të kuptueshme të kujdesshme me të, përcjell ORAinfo.

Ata gjithashtu deklaruan se Paolo Maldini nuk ka asnjë dyshim për të ardhmen e Caldara: ai do të startoi përkrah Alessio Romagnoli pasi të jetë plotësisht i aftë.

Tani, një raport nga Tuttosport thotë se kthimi i Caldara në stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës është futur në skenë për javën e parë të tetorit.

Gazeta rithekson se Zvonomir Boban dhe Maldinin që vendosin trust besim të madh ’në Caldara, duke e parë atë si një startues të ardhshëm të Marco Giampaolo. /ORAinfo/

Komento: