Milan merr vendim për Maldnin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr vendim për Maldnin e ri

12:54 | 12 Shtator 2019

Milan ka bërë pengesa në bisedimet për zgjatjen e kontratës së sulmuesit Daniel Maldini.

Maldini Jr ishte një nga 29 lojtarët e thirrur në skuadrën e vjetër për parasezon, dhe bëri përshtypje kundër Bayern Munich gjatë debutimit të ekipit të tij të parë në Kupën Ndërkombëtare të Kampionëve.

Kohët e fundit, një raport nga Calciomercato thoshte se Milano refuzoi ofertat nga Crotone, Pescara dhe Spezia për 17-vjeçarin, të cilin ata e konsiderojnë si “të paprekshëm”, përcjell ORAinfo.

Sipas La Gazzetta dello Sport bisedimet për rinovimin për Danielin do të fillojnë në mes të tetorit.

Schira shton se gjatë verës kuqezinjtë refuzuan një numër kërkesash kredie nga ekipet e Serie B për të riun, dhe se strategjia e tyre është në vend që ta lejojnë atë të zhvillohet në Primavera.

Atij do t’i jepet gjithashtu mundësia të stërvitet me skuadrën e ekipit të parë ashtu si sezonin e kaluar pasi Milani dëshiron që perlën e tyre të ushqehen në shtëpi. /ORAinfo/

Komento: