Milan nuk lejon t”i ikë ky yll nga skuadra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nuk lejon t”i ikë ky yll nga skuadra

21:00 | 14 Janar 2022

AC Milan, është i vetëdijshëm se ata kanë një pasuri tepër të vlefshme në Rafael Leao dhe tani ka një nxitim për të siguruar të ardhmen e tij afatgjatë.

Paraqitja e shkëlqyeshme e djeshme jashtë stolit kundër Genoas është vetëm shenja e fundit që Leao po maturohet në një nga anësorët më të mirë në ligë, me anësorin portugez që po përballet me sfidën pas dy sezoneve të para jokonsistente pas ardhjes së tij nga Lille,përcjell ORAinfo.

MilanNews raporton se drejtuesit e Milanit kanë negociuar për zgjatjen e kontratës së Leaos me Milanin deri në vitin 2026 prej javësh dhe palët po flasin me njëra-tjetrën për të gjetur një marrëveshje që i kënaq të gjithë.

Leao po tregon se është në një moment të shkëlqyer të formës dhe po zhvillohet me ritme të shpejta, duke treguar shpejtësinë e tij mbresëlënëse dhe se sa i dëmshëm mund të jetë në mbrojtjet në Serie A, ndërkohë që mbetet i lumtur me jetën në Itali me pranimin e tij.

Tani, është e rëndësishme që Milani të mos lejojë një situatë tjetër Donnarumma dhe Kessie, duke vepruar para kohe për t’i treguar Leaos se sa shumë vlerësohet, duke i dhënë atij një rritje page në këtë proces./ORAinfo/

Komento: