Milan nuk ndalet, e mposhtë edhe Cagliarin

22:50 | 19 Mars 2022

Rossonerët po vazhdojnë me fitore në Seria A.

Milani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në xhiron e 30-të në Seria A, ndaj Cagliari.

Ekipi i Stefano Piolit ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme në garën për titull të Seria A, me fitoren minimale 1:0 ndaj Cagliari.

Ishte një ndeshje e kontrolluar nga Milani, pasi kishin posedimin e topit dhe rastet, por që nuk po arrinin t`i konkretizonin.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë 0:0. Edhe në pjesë të dytë Milani kishin dominimin dhe e gjetën golin pas një goditje shumë të mirë të mesfushorit Bennacer, në minutën e 59` të ndeshjes.

‘Rossonerët’ po e kërkonin edhe golin e qetësisë, pas golit të parë, por nuk arritën të realizojnë.

Me tre pikët e arkëtuar sot Milani e përforcon edhe më shumë vendin e parë 66 pikëve, tre pikë më shumë se Napoli dhe gjashtë më shumë se Interi, por ‘Nerrazzurët’ kanë një ndeshje më pak.

Pas kësaj humbje Cagliari qëndron në vendin e 17 me 25 pikë.