Milan po e transferon lojtarin 56 milionësh nga Holanda – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon lojtarin 56 milionësh nga Holanda

12:48 | 10 Tetor 2019

Milan po vazhdon të monitorojë lojtarin e PSV-së Donyell Malen përpara një lëvizje të mundshme.

Spekulimet dolën për herë të parë nga Anglia muajin e kaluar duke thënë se “jo më pak se 45 klube” janë të interesuar për Malen – prej të cilave kuqezinjtë janë një ndër to.

PSV megjithëse raportohet se tashmë ka bërë një vlerësim prej 56 milionë eurove për të riun e talentuar, pasi ata besojnë se ai tashmë vlen 100 herë shuma që ata i paguan Arsenalit për të nënshkruar me lojtarin.

Kohët e fundit Calciomercato pretendoi se Milano është serioz në lidhje me nënshkrimin e Malen, dhe po planifikon të rihapë diskutimet me agjentin e tij Mino Raiola për një marrëveshje, përcjell ORAinfo.

20-vjeçari ka shënuar 16 gola dhe gjashtë asistime në 18 paraqitje (në të gjitha garat) këtë sezon, përfshirë 10 gola në nëntë lojëra Eredivisie.

Sipas një azhurnimi nga Calciomercato, kuqezinjtë po vazhdojnë monitorimin e holandezit përpara një lëvizje të mundshme.

Ata pretendojnë se Milan është në fletoren e klubeve të mëdha evropiane dhe vazhdimisht ndiqet edhe nga skautistët e Milanit.

Arsenal dhe Liverpool janë përmendur si konkurrencë nga Daily Mirror, ndërsa Barcelona gjithashtu ka qenë e lidhur. /ORAinfo/

Komento: