Milan po e transferon yllin e Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon yllin e Seria A

19:52 | 28 Dhjetor 2018

Sipas asaj që është raportuar nga Il Corriere dello Sport sot, AC Milan po konsideron një lëvizje për mesfushorin e Fiorentina, Jordan Veretout në janar përcjell ORAinfo.

Mediat tregojnë se Leonardo po planifikon një lëvizje për francezin, me të cilin mendon se një marrëveshje potenciale duhet t’i kushtojë Rossonerëve rreth € 25m – lehtësisht e arritshme për Rossonerët ndërsa ata shikojnë për të forcuar ekipin e tyre përpara 2019.

Megjithatë, nuk do të jetë një punë e lehtë për ekipin e Milanos, me konkurrencën që pritet nga Napoli dhe nga rivalët e ashpër të qytetit, Inter Milan për nënshkrimin e tij./ORAinfo/

Komento: