Milan rritë vlerën e futbollisti që po e bën “namin” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan rritë vlerën e futbollisti që po e bën “namin”

22:44 | 10 Dhjetor 2019

Në javët e fundit, Ismael Bennacer me siguri ka qenë thelbësor për AC Milan: drejtimi i lojës, mbulimi i mirë i mbrojtësve dhe rikuperimi i një sasie të lartë të topave.

Pas një fillimi të ngadaltë të sezonit, pasi luajti në Kupën e kombeve afrikane këtë verë, mesfushori po pëlqehet nga tifozët.

Kur Giampaolo ishte menaxher, ai filloi vetëm tre ndeshje nga fillimi, nga shtatë të mundshëm. Me Pioli, nga ana tjetër, ai ka qenë vetëm dy herë në pankinë,përcjell ORAinfo.

Për Milanin, ai ka qenë një lojtar i rëndësishëm. Ai nuk ka frikë të marrë rreziqe, dhe kjo ka rezultuar në një Milano, të guximshëm dhe agresiv. Nëse Biglia është i qetë, me përvojë dhe i ngadaltë, Bennacer është e kundërta: guxim, freski dhe ritëm i lartë. Kjo ka treguar në fushë.

Në verë, kuqezinjtë e firmosën atë për vetëm 16 milion euro pasi mposhtën konkurrencën nga Roma, Napoli dhe Fiorentina. Tani, vlera e tij tashmë është rritur, veçanërisht pas shfaqjeve të tij në javët e fundit./ORAinfo/

Komento: