Milan ua bën bajat Juventusit dhe Interit me këtë transfer, ylli 40 milionësh po zbarkon në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ua bën bajat Juventusit dhe Interit me këtë transfer, ylli 40 milionësh po zbarkon në San Siro

16:58 | 22 Korrik 2021

Milan nuk ka hequr dorë nga nënshkrimi i Hakim Ziyech dhe mund të presë një muaj për të filluar një ndjekje konkrete.

Tani nuk është sekret që Milani është duke kërkuar një playmaker, ose një lojtar i cili mund të alternojë me Brahim Diaz dhe të veprojë pas sulmuesit në sistemin 4-2-3-1 të Pioli pasi humbi Hakan Calhanoglu në një transferim falas te rivalët Inter.

Siç raporton Tuttosport, një kthim prapa për Hakim Ziyech të Chelsea nuk mund të përjashtohet, por ai do të diskutohet në fund të Gushtit sesa tani sepse drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara besojnë se ky është lloji i merkatos ku do të shfaqen mundësi të vona, përcjell ORAinfo.

Duhet të mbahet mend se Chelsea i pagoi Ajaxit 40 milionë euro potencialisht duke u rritur në 44 milionë euro për të nënshkruar Ziyech, që do të thotë se ata nuk kanë gjasa të heqin dorë nga një lojtar kaq i shtrenjtë pas vetëm një sezoni.
Carlo Pellegatti gjithashtu raportoi dje se ai është objektivi i ëndrrave të Milanit megjithatë, kështu që diçka po gatuhet. /ORAinfo/

Komento: