Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Real Madrid

23:43 | 16 Nëntor 2019

AC Milan, është ende i interesuar në idenë e nënshkrimit të mesfushorit të Real Madridit, Dani CeballoS.

Ceballos ishte një nga një numër emrash që u lidh me një transferim te kuqezinjtë gjatë verës pasi Paolo Maldini dhe Zvonomir Boban synuan t’i jepnin trajnerit të atëhershëm Marco Giampaolo një thellësi në mesfushë,përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, në fund spanjolli u transferua te Arsenali në një magji të huazimit të thatë për një vit, dhe ai ka bërë 17 paraqitje konkurruese për Topçinjtë deri më tani këtë sezon duke grumbulluar një gol dhe dy asistime.
Për shkak të marrëdhënies së tij të keqe me Zinedine Zidane ai nuk ka gjasa të rikthehet në Real Madrid të paktën ndërsa francezi është në stol.

Raporti përfundon duke shtuar se Milani po “ndjek gjithmonë situatën me interes”./ORAinfo/

Komento: