Milani dhe Juventusi në ‘luftë’ për super sulmuesin e Arsenalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani dhe Juventusi në ‘luftë’ për super sulmuesin e Arsenalit

20:40 | 20 Janar 2022

Milani dhe Juventusi janë ndër klubet e interesuara për Pierre-Emerick Aubameyang, i cili është përjashtuar nga skuadra e Arsenalit edhe pse ka kontratë.

32-vjeçari është nën kontratë me Arsenalin deri në qershor të vitit 2023, por një sërë incidentesh e kanë shtyrë trajnerin Mikel Arteta të pezullojë.

Ai së fundmi prekur me COVID-19 dhe u dërgua në shtëpi nga Gaboni nga Kupa e Kombeve të Afrikës, megjithëse raportet e testeve mjekësore shtetërore në Londër nuk gjetën parregullsi kardiake.

Paga e madhe e Aubameyang e bën të ndërlikuar edhe një huazim për klubet e Serie A, por ai ka qenë i lidhur me Juventusin dhe tani Milanin.

Sulmuesi e filloi karrierën në akademinë e të rinjve të Milanit në vitin 2007, megjithëse ai kurrë nuk arriti të luante për skuadrën e parë.

Ai kishte një sërë huazimesh te Dijon, Lille dhe Monaco deri në transferimin prej 1.8 milionë euro te Saint-Etienne në janar 2012.

Komento: