Milani e transferoi në qershor, por do të largohet në janar super lojtari – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani e transferoi në qershor, por do të largohet në janar super lojtari

14:38 | 18 Dhjetor 2019

Sulmuesi i Milanit, Ante Rebic duket i destinuar t’i lërë kuqezinjtë në afatin e ardhshëm të transferimit të janarit, me një rikthim të mundshëm në skuadrën e Bundesligës, Eintracht Frankfurt.

Raporti detajon se si sulmuesi 26-vjeçar kroat është takuar dhe ka biseduar me trajnerin Adi Hutter ditët e fundit dhe është parë në një foto përkrah ish-shokëve të tij të ekipit duke buzëqeshur, përcjell ORAinfo.

Lojtari ka vetëm shtatë paraqitje për Milanin deri më tani këtë sezon, për gjithsej 177 minuta.
Mosarritja e tij për t’u vendosur në Itali mund ta shtyjë atë të kthehet në ish-klubin e tij, ku gjeti shumë më shumë sukses.

Vetë Hutter diskutoi me lojtarin dhe takimin e tyre kohët e fundit e deklaroi në një konferencë për shtyp.

“Rastësisht ishim në të njëjtin restorant. Unë bisedova me të 20 minuta; ishte një bisedë e këndshme. Ai kurrë nuk u largua nga Eintracht, ai bëri mirë këtu. Unë isha shumë i lumtur që e pashë, ashtu si ai ishte i lumtur për të parë ish-in e tij. Kthimi në janar? Ai është në hua në Milano (deri në vitin 2021), ai me siguri do të kthehet, por nuk e di kur. Le të shohim se çfarë ndodh”, pohoi ai. /ORAinfo/

Komento: