Milani humb durimin, ia tregon ‘derën’ yllit të tyre – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani humb durimin, ia tregon ‘derën’ yllit të tyre

17:38 | 21 Tetor 2019

Milani mund ta shes anësorin Suso në janar pasi u zhgënjeu me mungesën e formës së tij.

Tifozët kuqezinj duket se kanë humbur durimin me Suson.

Spanjolli u mërzit kur emri i tij u lexua në San Siro gjatë barazimit të natës 2-2 të së dielës kundër Leches, dhe pas një shfaqjeje të keqe “SusoOut” ka filluar trendin në Itali, përcjell ORAinfo.

Zhgënjimi shtrihet edhe te lidershipi, dhe sipas Calciomercato ideja që ai të shitet në janar është një hipotezë e cila po bëhet gjithnjë e më realiste.

Lamtumira e tij do të ndihmonte arkat e Milanit dhe mund të ndihmonte në mbledhjen e fondeve për një zëvendësim më të pajtueshëm në sistemin e Stefano Pioli.

Ekzistojnë edhe disa klube të interesuara: Fiorentina mund të kthehet me një ofertë në janar, ndërsa drejtori i Sevilla Monchi është një tifoz i madh.

Vëmendje duhet t’i kushtohet gjithashtu Premier League, ku burimet ekonomike nuk mungojnë: ekipe si West Ham ose Wolves mund të vendosnin të përqëndrohen në Suso për të ndihmuar në ngritjen e tabelës.

25-vjeçari aktualisht ka një klauzolë lirimi prej 38 milionë euro si pjesë e marrëveshjes së tij, dhe një rinovim (plus heqja e mundshme e klauzolës së përmendur) nuk duket të jetë afër. /ORAinfo/

Komento: