Milani urgjentisht dëshiron të nënshkruaj me super lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milani urgjentisht dëshiron të nënshkruaj me super lojtarin

16:14 | 11 Shtator 2019

Milan është vendosur të bëjë ofertën e tyre të parë për Mino Raiola për rinovimin e Gianluigi Donnarumma.

Portieri u lidh edhe një herë me një largim nga Rossoneri gjatë verës, pasi Paris Saint-Germain i priste një zëvendësim për Kevin Trapp.

La Gazzetta dello Sport madje shkoi aq larg sa të thoshte që Milani nuk ishin plotësisht kundër shitjes së Donnarumma për sa kohë që vlerësimi i tyre ishte përmbushur, përcjell ORAinfo.

Donnarumma aktualisht fiton më shumë nga çdo lojtar i Milanit me 6 milionë euro në vit.

Sipas il Corriere dello Sport, Milani ka një plan të zgjasë kontratën e 20-vjeçarit, e cili skadon në fund të sezonit të ardhshëm.

Hierarkia e kuqezinjve nuk është e etur të lejojë që Donnarumma të hyjë në vitin e fundit të marrëveshjes së tij ose të detyrohet ta shesë atë për një shifër të ulët, kështu që rinovimi i tij është çështje urgjente.

Milani do të donte që Donnarumman të paguaj në një shtesë për 5 milionë euro në vit dhe më pas të merrte një ulje pagash, dhe ata besojnë se dëshira e lojtarit për të qëndruar në klub mund t’i ndihmojë ata në negociata. /ORAinfo/

Komento: