Milanit i mungojnë dy lojtarët kryesor në ndeshjen e vështirë në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit i mungojnë dy lojtarët kryesor në ndeshjen e vështirë në Serie A

08:34 | 18 Dhjetor 2019

Është konfirmuar që Milan do të jetë pa dy lojtarë kryesorë për udhëtimin jetësor të së dielës në Atalanta.

Kuqezinjtë udhëtojnë drejt Bergamos në kërkim të asaj që do të ishte një fitore e tretë larg shtëpisë, rezultat i cili në këtë proces do të kalonte hendekun në fqinjët e tyre në Lombardi në katër pikë.

Sidoqoftë, trajneri Stefano Pioli do të përballet me Atalantan pa dy lojtarët e tij kryesorë krijues, pasi Gjykatësi Sporting ka konfirmuar që Theo Hernandez dhe Lucas Paqueta do të skualifikohen pasi morën kartonë të verdhë në barazimin 0-0 kundër Sassuolo në fundjavë, përcjell ORAinfo.

Francezi dhe shoku i tij i skuadrës braziliani kanë grumbulluar pesë kartonë të verdhë për sezonin e deritanishëm dhe, sipas rregullave të ligës, do të humbasin ndeshjen në udhëtimin e vështirë në Stadio Atleti Azzurri.

E vetmja çështje tjetër e përzgjedhjes janë ato të Mattia Caldara – i cili vazhdon shërimin e tij nga një mungesë tetë muajsh – dhe Leao Duarte i cili do të mungojë të paktën deri në në shkurt. /ORAinfo/

Komento: