Monterrey – Liverpool, Klopp merr këtë vendim për Shaqirin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Monterrey – Liverpool, Klopp merr këtë vendim për Shaqirin

17:28 | 18 Dhjetor 2019

Liverpool, sonte do të takohet me Monterrey.

Monterrey dhe Liverpooli i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të Kupës së Botës për Klube.

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Khalifa International Stadium’, me The Reds që shihen si favorit në letër.

Ky takim në mes të Monterreyt dhe Liverpoolit do të jetë në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës për Klube, derisa Xherdan Shaqiri starton nga minuta e parë.

Gjyqtari i këtij takimi do të jetë Tobar Vargas.

Formacioni startues i Monterreyt:

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Milner, Gomez, Henderson, Robertson, Lallana, Keita, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Salah, Origi.

Komento: