Ndeshja Kosovë – Çeki, këto janë formacionet e munshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Kosovë – Çeki, këto janë formacionet e munshme

00:00 | 07 Shtator 2019

Të shtunën pritet që të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Ҫekisë.

Kombëtarja e Kosovës nesër do të zhvilloj ndeshjen e radhës kundër Çekisë në kuadër të kualifikimeve për ‘Euro 2020’.

“Dardanët” kanë shumë mungesa për këtë ndeshje; Rashica, Zeneli, Kololli, Shala e Kryeziu. Por, pavarësisht kësaj, Indeksonline përmes burimeve të saja ka arritur të siguroj 11-shen e mundshme që do të startoj të shtunën dhe nuk është në formacion Valon Berisha.

Ky do të jetë formacioni me të cilin do të startoj Bernard Challandes: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj, Voca, Halimi, Zhegrova, Celina, Rashani, Muriqi.

Challandes do të luaj me formacion 4-2-3-1. Dyshja e mesfushës do të jenë Halimi dhe Voca – s’do të startojë Valon Berisha.

Sulmues do të jetë Vedat Muriqi, ndërsa pas tij do të jenë Zhegrova, Celina dhe Rashani.

Ndeshja luhet në ora 15:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Komento: