Neymar në Barcelonë? PSG gjen pasuesin e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Neymar në Barcelonë? PSG gjen pasuesin e tij

00:00 | 16 Shtator 2019

Paris Saint-Germain raportohet se ka identifikuar sulmuesin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz, si një zëvendësim të mundshëm për Neymar.

Kampionët francezë arritën ta mbanin Neymar jashtë kthetrat e Barcelona dhe Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës, por mbetet spekulime të mëdha që rrethojnë të ardhmen e Brazilianit, përcjell ORAinfo.

Sipas Le10Sport, PSG po përgatitet për jetën pas 27-vjeçarit, dhe klubi e ka identifikuar Havertz si një zëvendësim të mundshëm për brazilianin.

Havertz shënoi 20 herë në 42 paraqitje për Leverkusen gjatë fushatës 2018-19, ndërsa ai gjithashtu ka shënuar dy herë në katër ndeshjet për klubin e tij Bundesliga këtë sezon./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!