Pas eliminimit të Interit, Valverde vjen me deklaratë të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas eliminimit të Interit, Valverde vjen me deklaratë të papritur

23:41 | 10 Dhjetor 2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde beson se te eliminimi i Interit ndikoi presioni dhe ankthi që ata kishin.

Nerazzurrit iu desh të presnin rezultatin e Borussia Dortmund kundër Slavia Pragës dhe do të ishin të sigurt në kualifikimin me një fitore këtë mbrëmje, por ata humbën 2-1 dhe u futën në Ligën e Evropës,përcjell ORAinfo.

“Ju mund të mendoni se si do të shkojë një lojë, por në fund të fundit nuk dini mirë se çfarë do të ndodhë”

“Interi na shtypi shumë herët dhe na mbajti të mbështetur, por ne u shfaqëm me kalimin e kohës. Unë mendoj se ata ishin gjithnjë e më irritues sepse goli nuk po vinte për ata ”

“Interi pa dyshim është mjaft i mirë për të kaluar në Champions League 16 e fundit, pasi ata luajtën aq mirë për shembull në pjesën e parë në Camp Nou dhe më pas në Dortmund”, tha trajneri i Barcelonës./ORAinfo/

Komento: