Pas fitores, Giampaolo “çmend” me deklaratë tifozët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas fitores, Giampaolo “çmend” me deklaratë tifozët

22:13 | 31 Gusht 2019

Marco Giampaolo, mbrojti vendimet e tij pasi Milani mundi Brescia 1-0.

Goli i Hakan Calhanoglu ishte vendimtar në San Siro, por fillimi i XI i taktikut me Andre Silva shkaktoi shumë konfuzion midis tifozëve, përcjell ORAinfo.

“Çdo lojë kërkon zgjedhjet e veta dhe në këtë unë i zgjodha Andre Silva dhe Bennacer”

“Milani ka një skuadër të fortë, kështu që unë kam mundësinë të zgjedh midis alternativave të ndryshme. Nuk e di nëse Andre Silva po largohet para afatit të transferimit, por ai është profesionist, ai është në dispozicionin tonë dhe prandaj mund të luajë.

“Piatek është një lojtar i shkëlqyeshëm, por nëse është herë pas here në pankinë, bota nuk do të marrë fund. Lojtarët duhet të mendojnë vetëm për të dhënë gjithçka për Milanin, atëherë unë do të marr vendimet e mia. Ndoshta pashë që ai nuk ishte aq i mprehtë gjatë javës në trajnime si disa të tjerë”, ka përfunduar trajneri i Milanit./ORAinfo/

Komento: